Relacje

 • Słonecznie, rodzinnie i kolorowo
  Słonecznie, rodzinnie i kolorowo

  2 czerwca po raz piętnasty mieszkańcy i przybyli zewsząd goście bawili się na największej tego rodzaju imprezie w Gdańsku ,„Wielkim Festynie Rodzinnym” w Parku Oruńskim.

  Czytaj więcej...
 • Zachowaliśmy się po sąsiedzku - relacja z XXVI Sesji Rady Osiedla
  Zachowaliśmy się po sąsiedzku - relacja z XXVI Sesji Rady Osiedla

  Kolejna korekta budżetu, zmiana trasy linii autobusowej 123, dyskusja o priorytetach do przyszłorocznego budżetu miasta, sprawy bieżące i zgłoszone przez mieszkańców oraz gość z sąsiedniej jednostki - Jadwiga Kubik, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Olszynka. Tak w wielkim skrócie można by opisać trwającą blisko 2 godziny Sesję Rady Osiedla.

  Czytaj więcej...
 • Zima przejada środki na remonty dróg
  Zima przejada środki na remonty dróg

  Wiemy już, które drogi zostaną wyremontowane, a na jakie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W środę 3 kwietnia Zarząd Osiedla spotkał się z Działem Utrzymania Dróg w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

  Czytaj więcej...
 • Kiedy będą kamery? - relacja ze spotkania ws. monitoringu wizyjnego

  Co z miejskim monitoringiem w dzielnicach? Ile chętne Rady Osiedli i Dzielnic będą musiały „wyłożyć” środków finansowych? Jakie warunki trzeba spełnić by kamery zostały podłączone do miejskiej sieci? Na te i inne pytania odpowiadali przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, na zorganizowanym przez nich spotkaniu.

  Czytaj więcej...
 • Nowy przewodniczący - nowe porządki?
  Nowy przewodniczący - nowe porządki?

  Po niedawnej rezygnacji Justyny Thielmann z funkcji Przewodniczącego, Radni Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce musieli wybrać nowego „lidera”. Na spotkaniu dyskutowano także m.in. o kształcie tegorocznego budżetu, reorganizacji dyżurów oraz o uchwale śmieciowej.


  Czytaj więcej...
 • Zagrać każdy może!
  Zagrać każdy może!

  Projekt „Zagraj z Radnym” choć nie był szczególnie rozreklamowany to przewinęło się przez niego już blisko 20 osób. Nie ma co ukrywać, że średnia wieku jest niska, ale cotygodniowe spotkania przy piłce nożnej i siatkówce można określić jako „dojrzewający sukces”.


  Czytaj więcej...
 • Spotkanie z Marszałkiem Senatu
  Spotkanie z Marszałkiem Senatu

  18 maja w biurze przy ulicy Ogarnej odbyło się spotkanie przedstawicieli niektórych Rad Dzielnic z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.

  Czytaj więcej...
 • Relacja z XII Sesji

  W środę 28 marca odbyła się XII sesja Rady Osiedla Orunia- św. Wojciech-Lipce. Trzynastu radnych obradowało prawie 3 godziny, a spraw do omówienia było niemal 30.

  Czytaj więcej...
 • Radni "prawie" na remis

  W ostatnią sobotę (17.03) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Zagraj z Radnym".

  Czytaj więcej...
 • Podsumowanie Pierwszego Maratonu Piłki Siatkowej
  Podsumowanie Pierwszego Maratonu Piłki Siatkowej

  W dniach 10-11 marca 2012r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku odbył się Pierwszy Maraton Piłki Siatkowej. Impreza trwała 20 godzin, a głównym celem było propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży poprzez aktywizację rekreacji ruchowej uczniów. Ponadto poprzez wspólną grę uczniowie technikum i szkoły zasadniczej integrowali się ze sobą, a także promowali szkołę w województwie pomorskim.

  Czytaj więcej...
 • Regulaminy uchwalone - relacja z X Sesji

  Ustalenie listy dyżurów, podsumowanie frekwencji, dyskusja o budżecie i relacja ze spotkania z Tomaszem Wawrzonkiem to główne tematy z X Sesji, która zwołana została 25 stycznia - 8 dni po sesji nadzwyczajnej.

  Czytaj więcej...
 • Pierwsza Sesja w nowym roku

  We wtorek 17 stycznia 2012 roku odbyła się IX Sesja Rady Osiedla Orunia- Św. Wojciech-Lipce. Zwołana została w trybie nadzwyczajnym w związku ze śmiercią Jolanty Sosnowskiej-Lems.

  Czytaj więcej...
 • Nowe rozwiązania - większe bezpieczeństwo?
  Nowe rozwiązania - większe bezpieczeństwo?

  W poniedziałek 16 stycznia w siedzibie Rady Osiedla odbyło się spotkanie z kierownikiem działu Inżynierii Ruchu w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. Poruszonych zostało kilka spraw, głównie dotyczyły one przejść dla pieszych oraz bezpieczeństwa w ruchu.

  Czytaj więcej...
 • Rada z "niebieską kartą"

  We wtorek 10 stycznia odbyły się posiedzenia Komisji Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa (KSSiB) oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu (KEKS). Obie dopracowywały regulaminy Komisji i ukonstytuowały swoje "władze". Dodatkowo KSSiB zaprosiła na swoje posiedzenie przedstawicielkę MOPS-u, która przedstawiła informacje na temat "Niebieskiej Karty".

   

  Czytaj więcej...
 • Gościnna już oficjalnie
  Gościnna już oficjalnie

  W sobotę 10 grudnia Radni Osiedla zebrali się w "Gościnnej Przystani" by oficjalnie otworzyć swoją siedzibę. Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi postanowiono odsłonić tablicę. Czynu tego dokonał manager "Gościnnej Przystani", Przemysław Kluz.

  Czytaj więcej...
 • Andrzejkowa Sesja

  W środę 30 listopada 2011 roku odbyła się VIII sesja Rady Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce. W porządku obrad znajdowało się 16 punktów, co spowodowało, że posiedzenie trwało blisko 3,5 godziny.

   

  Czytaj więcej...