Aktualności

Aktualności

Aktualności (44)

środa, 10 lipca 2013 01:49

Czy Orunia potrzebuje wybieg dla psów?

Napisane przez

Oruńska Rada Osiedla znalazła się w gronie 4 wytypowanych przez Zarząd Dróg i Zieleni jednostek pomocniczych, w których miałyby powstać wybiegi dla psów. Czy na naszej Dzielnicy potrzebne są tego typu obiekty? Przedstaw swoją opinię!

piątek, 05 lipca 2013 04:02

"Zagraj z Radnym" także w wakacje

Napisane przez

Rada Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce oraz Szkoła Podstawowa nr 16 zapraszają na wakacyjną edycję projektu „Zagraj z Radnym”. Grać będzie można w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę na sali gimnastycznej przy ul. Ubocze 3 w każdy piątek między godziną 16 a 21.

niedziela, 30 czerwca 2013 18:26

Kronika Dzielnicowa po raz trzeci!

Napisane przez

Bębny, farby, hip hop, teatr, komiks, rzeźba, gry planszowe i mnóstwo świetnej zabawy  to znak, że w parku przy ul. Związkowej już po raz trzeci odbędzie się Kronika Dzielnicowa czyli bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Do dyspozycji będzie osiem warsztatów z różnych dziedzin więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowa możliwość twórczego spędzenia czasu będzie w specjalnie zaaranżowanej „Strefie relaksu”.

niedziela, 02 czerwca 2013 06:17

Mieszkańcy się wypowiedzieli - dwója dla ZTM-u

Napisane przez

Radni zakończyli badanie dotyczące komunikacji miejskiej wśród mieszkańców Oruńskiego Przedmieścia. Z 600 rozniesionych ankiet wypełnionych i zwróconych do radnych zostało 110. Na ich bazie opierać się będą wnioski do Zarządu Transportu Miejskiego.

piątek, 31 maja 2013 13:38

Oruński Festyn Rodzinny już po raz piętnasty

Napisane przez

Mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Będzie głośno, wesoło, smacznie i kolorowo. 2 czerwca o godz. 13-tej zapraszamy wszystkich Orunian, ich przyjaciół gości i wszystkich którzy zechcą przybyć na XV Wielki Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim.

Radni Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce przeprowadzają badania, które wykazać mają, czy i co należy zmienić w komunikacji miejskiej Oruńskiego Przedmieścia. Tematem przewodnim ankiety jest nocna komunikacja autobusowa. Blankiety do wypełnienia trafiły do 600 skrzynek.

sobota, 11 maja 2013 12:18

Będą wiaty na przystankach?

Napisane przez

Mieszkańcy domagają się wiat na przystankach „Ptasia”, „Lipce-Niegowska” oraz „Św. Wojciech”. Na każdym z nich występuje ten sam problem - brakuje miejsca. Zarząd Dróg i Zieleni obiecał, że pieniądze się znajdą gdy przystanki zyskają nową przestrzeń.

piątek, 10 maja 2013 14:09

Sąsiedzka wyprzedaż po raz trzeci

Napisane przez

Wietrznie, ale bez deszczu. Już jutro (11 maja) o godzinie 11 na skwerze przy ul. Gościnnej rozpocznie się III Oruński Pchli Targ. Oprócz sąsiedzkiej sprzedaży będą inne atrakcje m.in. mini konkursy dla dzieci, sianie słoneczników, chleb ze smalcem i ogórkiem czy stoisko z grami logicznymi. Bezpłatnie będzie można również skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała.

Czas na składanie deklaracji. Uprawomocniły się zmienione podczas ostatniej sesji Rady Miasta Gdańska uchwały na podstawie których odbywać się będzie po 1 lipca odbiór odpadów komunalnych produkowanych w Gdańsku przez mieszkańców i przedsiębiorstwa.

środa, 10 kwietnia 2013 11:49

Podsumuj z nami rok

Napisane przez

W środę 10 kwietnia w Gościnnej Przystani odbędzie się spotkanie podsumowujące 2012 rok. Radni Osiedla Orunia-Św. Wojciech Lipce przedstawią działania z ubiegłego roku oraz zaprezentują plany na bieżący rok. Przyjdź, oceń pracę radnych, zadaj im pytanie lub wyraź swoją opinię. Początek spotkania o godzinie 18:00.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 4